Aktualności

TURNIEJ GRY 1X1 - DO 15 MAJA TRWAJĄ ELIMINACJE DO ETAPU REGIONALNEGO!

14/05/2024 08:00

Czas na zgłoszenie reprezentantów klubowych do II edycji Turnieju Gry 1x1 już się kończy! Do 15 maja można uzupełniać formularz zgłoszeniowy w czterech kategoriach wiekowych (roczniki: 2013, 2014, 2015, 2016). Zapraszamy!


Umiejętność minięcia przeciwnika oraz skuteczna gra ofensywna – tymi zdolnościami wyróżniają się uczestnicy Turnieju Gry 1x1, rozgrywek skierowanych do piłkarek i piłkarzy w wieku 8-12 lat. Do 14 maja 2024 r. kluby piłkarskie z 14 województw powinny przeprowadzić eliminacje klubowe, aby do 15 maja zgłosić reprezentantów poprzez uzupełnienie formularza zgłoszeniowego. Zawodniczki i zawodników można zgłaszać w czterech kategoriach wiekowych – roczniki: 2013, 2014, 2015, 2016 w sezonie 2023/24. Do organizacji II edycji turnieju zgłosiły się województwa kujawsko-pomorskie, lubelskie, lubuskie, łódzkie, małopolskie, mazowieckie, opolskie, podkarpackie, podlaskie, pomorskie, śląskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie oraz zachodniopomorskie. W związku z tym z dwóch województw, w których do udziału w turnieju zgłosi się najwięcej zawodniczek i zawodników, awans do Finału Ogólnopolskiego otrzyma najlepsza dwójka piłkarek i piłkarzy w danej kategorii wiekowej. 

TURNIEJ GRY 1X1 A SKAUTING 

Eliminacje do turnieju mogą być doskonałą okazją, aby wyłonić piłkarskie perełki z regionu i zachęcić większą liczbę dzieci do trenowania piłki nożnej. Z tego też względu zachęcamy do przeprowadzenia preeliminacji podwórkowych/szkolnych, aby zaangażować do gry w piłkę nożną nowe dzieci. Takie eliminacje można przeprowadzić w szkołach (w porozumieniu ze szkołami) albo w ramach zajęć klubowych, albo w formie otwartych pikników sportowych. Jest to doskonała okazja z jednej strony do znalezienia jeszcze nieodkrytych talentów, a z drugiej do popularyzacji piłki nożnej i budowania dobrego wizerunku klubu w lokalnej społeczności. Warto najlepsze dziewczynki i chłopców z eliminacji podwórkowych/szkolnych włączyć do eliminacji klubowych. 

Należy pamiętać, że jeżeli w klubie trenują dziewczynki, uczęszczające na treningi z chłopcami, to również zachęcamy do przeprowadzenia eliminacji wśród dziewczynek. Jeżeli w danej kategorii jest tylko jedna zawodniczka, wówczas automatycznie można dokonać jej zgłoszenia do rozgrywek regionalnych. 

PROGRAM CERTYFIKACJI SZKÓŁEK PIŁKARSKICH 

Kluby, biorące udział w Programie Certyfikacji Szkółek Piłkarskich PZPN, mogą przeprowadzać klubowe turnieje eliminacyjne do powyższego Turnieju Gry 1x1 w ramach treningów zwykłych (jeden trening na drużynę). W tym celu należy podać tytuł wydarzenia „Klubowy turniej eliminacyjny Turnieju Gry 1x1”. Nie ma konieczności dodawania konspektu do tego wydarzenia w systemie. 

Więcej informacji o turnieju znajduje się TUTAJ

Serdecznie zachęcamy do udostępniania zdjęć z treningów przygotowawczych i eliminacji klubowych oraz podwórkowo/szkolnych z oznaczeniem #TurniejGry1x1