6/02/2023 11:47

STEFAN MLECZKO LAUREATEM NAGRODY PREZYDENTA MIASTA CHORZOWA

W minioną sobotę po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią odbyła się w Chorzowie kolejna Gala Sportu związana z przyznanymi nagrodami Prezydenta Miasta Chorzowa dla Najlepszego Sportowca, Trenera i Działacza.

Nagrody za wybitne osiągnięcia w zakresie organizacji sportu i rekreacji otrzymał Prezes naszego Podokręgu Katowice Stefan Mleczko.

Wśród 6 wyróżnionych osób nagrody otrzymali również trener Ruchu Chorzów Jarosław Skrobacz oraz trener, nauczyciel Krzysztof Pasieka. SERDECZNIE GRATULUJEMY !

Nagrodę tą dedykuję wszystkim Tym którzy wspólnie ze mną organizują i wspierają nas w organizacji Memoriałów Jerzego Wyrobka i Henryka Duszy oraz innych przedsięwzięć. Na Gali powiedziałem magiczne słowo, które dla mnie jest najważniejsze - "DZIĘKUJĘ" Tyle jak zwykle skromnie i z pokorą laureat nagrody - Prezes Podokręgu- Stefan Mleczko. 

https://www.youtube.com/watch?v=5IQ5UFZfnaI&t=200s

6/02/2023 10:57

PÓŁFINAŁ KSSE MLF W RUDZIE ŚLĄSKIEJ

W Hali MOSiR im. Rudzkich Olimpijczyków w Rudzie Śląskiej odbył się turniej połfinałowy KSSE Młodzieżowej Ligi Futsalu, w którym o wejście do finału rywalizowały zespoły kategorii U12 i U10 z Podokręgów Śląskiego Związku Piłki Nożnej: Katowice, Tychy i Sosnowiec. Emocjonujące mecze obserwował Prezes Śl.ZPN Henryk Kula. 


Jako pierwsi na parkiet rudzkiej hali wybiegli zawodnicy z kategorii U12, którzy okazali się najlepsi w rozgrywkach eliminacyjnych prowadzonych od listopada 2022 roku w swoich Podokręgach. Do rywalizacji przystąpiły zespoły: Rozwój Katowice, SRS Orlik Ruda Śląska, Iskra Pszczyna, LKS Gardawice, Sarmacja Będzin i Górnik Sosnowiec. 

W pierwszym meczu fazy grupowej Orlik Ruda Śląska pokonał 4:0 Sarmację Będzin. Jako drudzy swoje futsalowe umiejętności zaprezentowali piłkarze Rozwoju i Górnika Sosnowiec. Katowiczanie wygrali 2:1. Później zmierzyły się zespoły z Będzina i Gardawic. Sarmacja pokonała rywali z LZS-u 2:0. Remisem 1:1 zakończyło się starcie młodzieży z Sosnowca i Pszczyny. Najwięcej bramek przyniósł jednak kolejny mecz, w którym aż 6:1 zawodnicy rudzkiego Orlika wygrali z zespołem z Gardawic. Fazę grupową kończyło spotkanie Rozwoju z Iskrą, po którym awans do rozstrzygającego meczu wywalczyli pszczynianie po wygranej 2:1. 

Tak przedstawiał się dorobek punktowy zespołów po fazie grupowej.

Grupa A U12: 

1. Orlik Ruda Śląska - 6 pkt, gole 10:1

2. Sarmacja Będzin - 3 pkt, gole 2:4

3. LKS Gardawice - 0 pkt, gole 1:10

Grupa B U12: 

1. Iskra Pszczyna - 4 pkt, gole 3:2

2. Rozwój Katowice - 3 pkt, gole 3:3

3. Górnik Sosnowiec - 1 pkt, gole 2:3

Świadomi stawki finałowej potyczki, która decydowała o przespustce do Turnieju finałowego w Tychach, młodzi adepci futsalu grali w niej z niezwykłym zaangażowaniem. Zespoły Orlika Ruda Śląska i Iskry Pszczyna nie odpuszczały do ostatnich sekund. Ale zwycięzca mógł być tylko jeden. Eksplozja radości zapanowała w zespole z Rudy Ślaskiej, po wygranej 2:1. Dodajmy, że Iskra postawiła Orlikowi trudne warunki i jej piłkarze mogli wrócić do domu z podniesionymi wysoko głowami. 

SRS Orlik Ruda Śląska U12 - Iskra Pszczyna U12 2:1. 

SRS Orlik Ruda Śląska grał w składzie: Kamil Holeksa, Igor Semeniuk, Wojciech Góźdź, Roni Biesiada, Piotr Bladowski, Wojciech Szala, Wiktor Ochman, Filip Zawiślak, Szymon Klyszcz. Trener: Aleksander Ślusarek. 

Iskra Pszczyna grała w składzie: Maksymilian Chroszcz, Jakub Mazur, Nikodem Michalski, Maksymilian Puchała, Mikołaj Szwedo, Szymon Stalmach, Szymon Zachara, Maksymilian Chybiorz. Trener: Szymon Furczyk. 

Po zakończeniu rywalizacji wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali nagrody od Śląskiego Związku Piłki Nożnej i Sponsora tytularnego Młodzieżowej Ligi Futsalu - Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Wręczyli je: Prezes Podokręgu Katowice Śl.ZPN Stefan Mleczko, Prezes Podokręgu Sosnowiec Śl.ZPN Józef Grząba, Członek Zarządu Śl.ZPN Teodor Wawoczny i Przewodniczący Komisji Futsalu Śl.ZPN Arkadiusz Grzywaczewski. 

Jako drudzy w niedzielne popołudnie do rywalizacji o awans do Turnieju Finałowego KSSE MLF, przystąpili w półfinale w Rudzie Śląskiej piłkarze kategorii U10. Eliminacje w trzech Podokręgach (Katowice, Tychy i Sosnowiec) wyłoniły zespoły: GKS Katowice, Gwiazda Ruda Śląska, Iskra Pszczyna, GKS Krupiński Suszec, Akademia 2012 Jaworzno i Orbita Bukowno. 

Pierwszy był mecz GKS-u Katowice z Orbitą Bukowno, który zakończył się wynikiem 0:3. Później swoje niemałe futsalowe umiejętności zaprezentowali gospodarze - Gwiazda Ruda Śląska, którzy zremisowali 1:1 z Akademią 2012 Jaworzno. Orbita Bukowno musiała przełknąć gorycz przegranej 0:1 z zespołem z Suszca. W kolejnym meczu zespół z Jaworzna przegał 1:4 z Iskrą Pszczyna. Natomiast spotkanie GKS-u Katowice z Krupińskim Suszec zakończyło się remisem 1:1. Ostatni mecz fazy grupowej przyniósł sporo bramek - Gwiazda wygrała 3:1 z Iskrą. 

Tak przedstawiał się dorobek punktowy zespołów po fazie grupowej.

Grupa A U10:

1. GKS Krupiński Suszec - 4 pkt, gole 2:1

2. Orbita Bukowno - 3 pkt, gole 3:1

3. GKS Katowice - 1 pkt, gole 1:4

Grupa B U10:

1. Gwiazda Ruda Śląska - 4 pkt, gole 4:2

2. Iskra Pszczyna - 3 pkt, gole 5:4

3. Akademia 2012 Jaworzno - 1 pkt, gole 2:5

W rozstrzygającym o awansie do finału meczu kategorii U10 zmierzyły się zespoły Gwiazdy Ruda Śląska i Krupińskiego Suszec. Gorący doping z widowni uskrzydlał piłkarzy obu drużyn, ale po upływie 20 minut, okrzyki radości dobiegały z drużyny z Rudy Śląskiej, która wygrała 2:1. Należy pochwalić młodych zawodników za serce pozostawione na parkiecie. 

 

Gwiazda Ruda Śląska - GKS Krupiński Suszec 2:1 

Gwiazda Ruda Śląska grała w składzie: Jan Wołkowycki, Antoni Chojecki, Aleks Baranowicz, Mikołaj Kurs, Dawid Macha, Szymon Ryszka, Tymon Hulok, Oliwier Gaczyński, Adrian Mordzak, Wojciech Sadowski, Kacper Białek. Trener: Wiktor Grzywaczewski. 

GKS Krupiński Suszec grał w składzie: Tymoteusz Biela, Tymon Nycz, Maciej Ksiądz, Michał Cichos, Jakub Dziurosz, Leon Tomczak, Franciszek Kumor, Kacper Danielewicz, Filip Danielewicz. Trener: Jarosław Warzecha. 

Podobnie jak starsi koledzy, po zakończeniu turnieju, zawodnicy kategorii U10 otzrymali nagrody. Wręczyli je: Prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryk Kula, Prezes Podokręgu Katowice Śl.ZPN Stefan Mleczko, Prezes Podokręgu Tychy Śl.ZPN Piotr Swoboda, Członek Zarządu Śl.ZPN Teodor Wawoczny i Przewodniczący Komisji Futsalu Śl.ZPN Arkadiusz Grzywaczewski. Nie zapomniano o trenerach zespołów oraz sędziach. Rozgrywki kategorii U10 sędziowała Anna Koczar, a kategorii U12 Cezary Chlebowski. 

Finałowy Turniej KSSE Młodzieżowej Ligi Futsalu o Puchar Prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej zostanie rozegrany 19 lutego w Tychach. Zmierzą się w nim najlepsze zespoły kategorii U12 i U10 wyłonione w czterech półfinałach strefowych rozgrywek. 

Galeria zdjęć z Półfinału KSSE MLF w Rudzie Śląskiej TUTAJ  

3/02/2023 16:24

PRZEDŁUŻONE ZAPISY DO TURNIEJU „Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU

 

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem rozgrywkami i trwającymi zimowymi feriami, z radością informujemy o przedłużeniu zapisów na XXIII edycję Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" do 28 lutego 2023 roku


Informujemy, że rejestracja drużyn trwa do 28 lutego 2023 roku, a dzieci należy zgłosić najpóźniej na 5 dni przed startem rozgrywek w danym regionie (marzec 2023 roku). W celu poznania dokładnych dat rozgrywek prosimy o kontakt z lokalnym Koordynatorem wojewódzkim. 
 
 
 
Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największe, piłkarskie rozgrywki dziecięce w Europie. Sponsorem głównym Turnieju od 17 lat jest marka Tymbark. Podczas etapów regionalnych obejmują zasięgiem 95% powiatów w Polsce. W tym roku do rywalizacji w zawodach mogą przystąpić wyłącznie drużyny szkolne, dziewcząt i chłopców, w trzech kategoriach wiekowych: do 8, 10 i 12 lat. Zapisy prowadzone są na stronie internetowej: www.zpodworkanastadion.pl, na której dostępny będzie także szczegółowy harmonogram rozgrywek. Pierwszy etap rywalizacji najmłodsi piłkarze i piłkarki rozpoczną w marcu 2023 r. 
 
Zawody rozpoczną się eliminacjami na szczeblu gminnym i powiatowym (w marcu i kwietniu 2023 r.), a zwycięzcy awansują do rundy wojewódzkiej (w maju 2023 r.). Najlepsze 16 drużyn w kraju, po jednej z każdego regionu – w kategorii U-10 i U-12 wśród chłopców i dziewcząt, wystąpi w finale ogólnopolskim w Warszawie. Mecze finałowe odbędą się w czerwcu na stadionie PGE Narodowym.
 
Nagrodą główną w Turnieju jest wyjazd na mecz reprezentacji Polski na stadionie PGE Narodowym oraz spotkanie z jej piłkarzami i sztabem.
 
– Docierają do nas sygnały, iż przygotowanie zgłoszenia w ostatnich tygodniach zapisów jest utrudnione w niektórych województwach z powodu trwających ferii zimowych, dlatego podjęliśmy decyzję o wydłużeniu zapisów do końca lutego – wyjaśnia Adam Kaźmierczak, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej ds. piłkarstwa amatorskiego. 
 
Ostateczny termin zapisów przeniesiony został na 28 lutego. – Zwracamy się jednak do szkół z uprzejmą prośbą o nieodkładanie zgłoszeń na ostatnią chwilę – dodaje prezes Kaźmierczak.
 
Źródło: PZPN
 
3/02/2023 16:15

HARMONOGRAM KSSE MLF PÓŁFINAŁ U10, U12

Półfinał rozgrywek KSSE MLF Śląskiego Związku Piłki Nożnej

Biorą udział – Podokręgi Katowice, Sosnowiec, Tychy.

Miejsce rozgrywek – Hala MOSiR im. Rudzkich Olimpijczyków –

Ruda Śląska ul. Kłodnicka 95

 

PROGRAM MINUTOWY U12

 

830 – przyjazd zespołów

845 – otwarcie turnieju

900 – 1130 – mecze – faza grupowa

 

1130 – 1255 – mecz półfinałowe i finałowy

1300 – wręczenie pucharów, dyplomów

1315 – zakończenie turnieju

UCZESTNICY:

 

GRUPA A

 

 

GRUPA B

A1

Katowice 1

Orlik Ruda Śląska

B1

Katowice 2

Rozwój Katowice

A2

Sosnowiec 2

Sarmacja Będzin

B2

Sosnowiec 1

Górnik Sosnowiec

A3

Tychy 1

LKS Gardawice

B3

Tychy 2

Iskra Pszczyna

FAZA GRUPOWA

 

Lp.

Godzina

 

 

 

Wynik

1

9:00

Gr. A

A1

A2

 

2

9:25

Gr. B

B1

B2

 

3

9:50

Gr. A

A2

A3

 

4

10:15

Gr. B

B2

B3

 

5

10:40

Gr. A

A1

A3

 

6

11:05

Gr. B

B1

B3

 

 

FAZA GRUPOWA – TABELE

 

GRUPA A

M

Pkt

Gole

 

 

GRUPA B

M

Pkt

Gole

1

 

2

 

 

1

 

2

 

 

2

 

2

 

 

2

 

2

 

 

3

 

2

 

 

3

 

2

 

 

 

Godz. 11.40

Finał – zwycięzcy grup

 

…………………………………………………………………………..

 

 

 

 

 

 

 

PROGRAM MINUTOWY U10

 

1230 – przyjazd zespołów

1255– otwarcie turnieju

1300 – 1530 – mecze – faza grupowa

 

1530 – 1655 – mecze półfinałowe i finałowy

1700 – wręczenie pucharów, dyplomów

1715 – zakończenie turnieju

UCZESTNICY:

 

GRUPA A

 

 

GRUPA B

A1

Katowice 1

GKS Katowice

B1

Katowice 2

Gwiazda Ruda Śląska

A2

Sosnowiec 2

Orbita Bukowno

B2

Sosnowiec 1

Akademia 2012 Jaworzno

A3

Tychy 1

Krupiński Suszec

B3

Tychy 2

Iskra Pszczyna

FAZA GRUPOWA

 

Lp.

Godzina

 

 

 

Wynik

1

13:00

Gr. A

A1

A2

 

2

13:25

Gr. B

B1

B2

 

3

13:50

Gr. A

A2

A3

 

4

14:15

Gr. B

B2

B3

 

5

14:40

Gr. A

A1

A3

 

6

15:05

Gr. B

B1

B3

 

 

FAZA GRUPOWA – TABELE

 

GRUPA A

M

Pkt

Gole

 

 

GRUPA B

M

Pkt

Gole

1

 

2

 

 

1

 

2

 

 

2

 

2

 

 

2

 

2

 

 

3

 

2

 

 

3

 

2

 

 

 

Godz. 15.30

 

Finał – zwycięzcy grup

…………………………………………………………………………..

25/01/2023 14:05

ROZLICZANIE DELEGACJI SĘDZIOWSKICH - WIOSNA 2023

W związku ze zbliżającym się startem nowej rundy rozgrywkowej, wszystkie Kluby zainteresowane rozliczaniem delegacji sędziowskich przez Śląski Związek Piłki Nożnej w rundzie wiosennej sezonu 2022/2023, prosimy o wypełnienie wykazu liczby meczów domowych z podaniem klas rozgrywkowych, których rozliczenie ma dotyczyć. 

25/01/2023 11:47

FERIE Z APN 2023

Pod takim hasłem Zarząd Klubu APN VICTORIA Katowice zorganizował w pierwszym tygodniu ferii zimowych aktywną formę wypoczynku dla dzieci z naszego regionu.
Dzięki uprzejmości Dyrekcji SP.56 w Katowicach młodzi uczestnicy akcji mieli dostęp do pełnowymiarowej hali sportowej, sali gimnastycznej oraz sal lekcyjnych, w których
odbywało się dużo zabaw i gier w różnych formach oraz zajęć teoretycznych z rozumienia i nauczania gry w piłkę nożną. W zajęciach udział wzięło 75 przyszłych zawodników z aglomeracji śląskiej pod
czujnym okiem wyspecjalizowanej kadry trenerskiej: Aleksandry i Mateusza Jurasz, Tomasza Owczarek, Andrzeja Smolorz, Mateusza Malik. 
Strona 1 z 83