Aktualności

Spotkanie organizacyjne przedstawicieli klubów niższych lig

25/06/2024 08:23

Na spotkanie w sprawie organizacji i formatu rozgrywek Klasy A oraz B w sezonie 2024/25 przybyli przedstawiciele 12 z 19 klubów. 


W poniedziałek 24.06.2024r. w pawilonie sportowym GKS Grunwald Ruda Śląska odbyło się spotkanie zainicjowane przez Prezesa Podokręgu Katowice Teodora Wawocznego. Tematem spotkania był format w jakim w przyszłym sezonie rywalizować będą kluby seniorskie naszego Podokręgu. Po rozpoczęciu i wstępie Prezesa Wawocznego, głos zabrał Przewodniczący Komisji Dyscypliny Tadeusz Bizoń oraz Przewodniczący Komisji Rozgrywek Bogusław Czerwonka. Przedstawione zostały dwie opcje:

1. Pozostanie przy "starym" formacie rozgrywek - czyli systemie, w którym kluby grały również w tym sezonie.

2. Wymieszanie zespołów klas A i B, a następnie stworzenie 2 lub większej ilości grup na jednym szczeblu, które skupiały by się bliżej siebie - miało by to na celu bliższe wyjazdy, a co za tym idzie obniżenie kosztów oraz czasu podróży.

 

Następnie każdy z przedstawicieli mógł się wypowiedzieć na ten temat i wielu z nich zdecydowało się na zabranie głosu. Po niespełna godzinie od rozpoczęcia spotkania przeprowadzone zostało jawne głosowanie, w którym jednogłośnie wszyscy wybrali pozostanie przy "starym" formacie rozgrywek.