Aktualności

PREZES PZPN CEZARY KULESZA ODWIEDZIŁ ŚLĄSK

24/01/2024 08:00

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza od wizyty w Śląskim Związku Piłki Nożnej rozpoczął wyjazd do Wojewódzkich ZPN-ów. Dzień obfitował w wiele ciekawych spotkań z przedstawicielami samorządów oraz włodarzami klubów sportowych. Cezary Kulesza odwiedził stadiony w Katowicach i Zabrzu, a zwieńczeniem było spotkanie na Stadionie Śląskim. 


Pierwszym punktem odwiedzin prezesa PZPN na Śląsku było spotkanie z pracownikami Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

- Bardzo się cieszę, że Prezes Kulesza odwiedził Śląski Związek Piłki Nożnej. Porozmawiał z działaczami i Prezydentami śląskich miast, przedstawił działania Polskiego Związku Piłki Nożnej i opowiedział jak wygląda praca w nim. - podsumował wizytę Prezesa Kuleszy Henryk Kula - Prezes Śl.ZPN i Wiceprezes PZPN. 

 

Później Prezes Cezary Kulesza wraz z Prezesem Śl.ZPN i Wiceprezesem PZPN Henrykiem Kulą odwiedził budowę nowego stadionu GKS-u Katowice. O szczegółach nowej inwestycji opowiadał Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa w asyście Wiceprezydenta Miasta Katowice Waldemara Bojaruna, Prezesa GKS-u Katowice Krzysztofa Nowaka oraz przedstawicieli inwestora. 

Kolejne spotkanie miało miejsce przy Roosevelta w Zabrzu. Trwa budowa czwartej trybuny stadionu Górnika o czym z dumą opowiadała Prezydent Miasta Zabrza Małgorzata Mańka - Szulik.

- Takie spotkania są najsympatyczniejsze. Bardzo nam miło, że mogliśmy gościć Prezesa Cezarego Kuleszę na stadionie Górnika Zabrze. Współpraca układa się bardzo dobrze i zawsze miło nam gościć Prezesa w Zabrzu. - podkreśliła Prezydent Miasta Zabrze Małgorzata Mańka - Szulik. 

W spotkaniu uczestniczył także Prezes Śl.ZPN Henryk Kula, I Zastępca Prezydent Miasta Zabrze Krzysztof Lewandowski oraz Członkowie Zarządu Górnika Zabrze Małgorzata Miller-Gogolińska i Tomasz Masoń.

Po południu Prezes PZPN Cezary Kulesza spotkał się z Zarządem Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Rozmawiano o działalności Śląskiego ZPN oraz najważniejszych wydarzeniach PZPN z ostatnich dwóch lat.  

- Odbyliśmy bardzo ciekawe rozmowy, nie brakowało interesujących pytań i dyskusji. Jestem zadowolony, że mam po raz kolejny okazję przyjechać na ziemię śląską i spotkać się z działaczami. Wizyta jest bardzo udana. Miałem okazję odwiedzić budowę nowego stadionu piłkarskiego połączonego z halą w Katowicach, robi wrażenie. Stadion Górnika Zabrze niebawem będzie kompletny, życzę klubowi, by na mecze przychodziło wielu kibiców. Jutro wyruszam na Podkarpacie, ale miło było rozpocząć wizytę na Śląsku. - powiedział Prezes PZPN Cezary Kulesza.

Prezes Kulesza wręczył złoty medal PZPN Henrykowi Zipperowi, który od 50 lat jest związany z piłką nożną. Henryk Zipper był wieloletnim działaczem Podokręgu Katowice Śl.ZPN i KS Górnik Siemianowice. W 1965 roku zdobył Mistrzostwo Polski juniorów z Ruchem Chorzów.  

Zakończenie intensywnego dnia miało miejsce na Stadionie Śląskim. Prezes PZPN Cezary Kulesza wraz z Wiceprezesem PZPN Henrykiem Kulą spotkali się z Dyrektorem Stadionu Adamem Strzyżewskim, Radnym Sejmiku Województwa Śląskiego Maciejem Kolonem, a także przedstawicielami klubów: Sewerynem Siemianowskim - Prezesem Ruchu Chorzów, Grzegorzem Bednarskim - Prezesem Piasta Gliwice, Grzegorzem Jaworskim - Członkiem Rady Nadzorczej Piasta Gliwice, Maximilianem Kothnym - Członkiem Zarządu GKS-u Tychy, Piotrem Włodkiem – Prokurentem GKS-u Tychy, Januszem Szymurą - Prezesem Rekordu Bielsko-Biała, Krzysztofem Nowakiem - Prezesem GKS-u Katowice, Arkadiuszem Aleksandrem - Prezesem Zagłębia Sosnowiec.

- Bardzo fajne i merytoryczne spotkanie. Poruszyliśmy wiele kwestii związanych ze śląską piłką nożną, a także o możliwości gry reprezentacji na Stadionie Śląskim - zarówno młodzieżową, jak i seniorską. - nie krył zadowolenia Dyrektor "Kotła Czarownic" Adam Strzyżewski. 

- Spotkanie z Prezesem PZPN Cezarym Kuleszą i Wiceprezesem Henrykiem Kulą podsumowało półmetek kadencji, były to bardzo owocne 2 lata, z wieloma sukcesami i projektami. Część z nich została zrealizowana, część jest w toku, zatem myślę, że jeszcze wiele ciekawych projektów przed nami. - powiedział Prezes Ruchu Chorzów Seweryn Siemianowski.  

W spotkaniu uczestniczyli także Wiceprezesi Śląskiego Związku Piłki Nożnej: Jarosław Bryś i Artur Szymczyk (jednocześnie Prezes Skry Częstochowa) oraz przedstawiciel Partnerów Śl.ZPN Szymon Kurdziel - właściciel Firmy Interhall. 

GALERIA ZDJĘĆ >>>TUTAJ<<<