Aktualności

KSSE MŁODZIEŻOWA LIGA FUTSALU - KATEGORIA U10 ROZPOCZĘŁA ROZGRYWKI

20/12/2023 10:01

W ubiegłą sobotę 16.12.2023r. odbył się pierwszy turniej kolejnej edycji KSSE Młodzieżowej Ligi Futsalu. Rozgrywki rozpoczęliśmy w Rudzie Śląskiej na hali "Zgoda" przy ul. Sportowców od rywalizacji chłopców w kategorii U10.

Informacja: Drużyny z miejsc 1. i 2. swoich turniejów kwalifikacyjnych spotkają się w finale A, z którego 3 pierwsze drużyny awansują do półfinałów rozgrywek gdzie będą rywalizować z najlepszymi drużynami z Podokręgu Sosnowiec. Natomiast drużyny które zajmą 3. i 4. miejsca w swoich turniejach eliminacyjnych zagrają w finale B. Obydwa finały odbędą się 17.02.2024r na Hali Pszczelnik w Siemianowicach Śląskich.

Jako pierwsi na parkiet rudzkiej hali wybiegli zawodnicy z kategorii U10. W pierwszym z dwóch turniejów eliminacyjnych udział wzięły 4 drużyny:

- Stadion Śląski Chorzów

APN Victoria Katowice

- SRS Gwiazda Ruda Śląska

- SRS Orlik Ruda Śląska

Tego dnia bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy Stadionu Śląskiego, którzy wygrali wszystkie swoje spotkania. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna SRS Gwiazda Ruda Śląska i to właśnie te dwie drużyny zagrają w finale A o awans do półfinałów rozgrywek. Trzecie miejsce zajęła drużyna APN Victoria Katowice, a czwarte SRS Orlik Ruda Śląska - te dwie ekipy zagrają w finale B.

W kolejnym turnieju eliminacyjnym, który odbędzie się 13.01.2024r wezmą udział 4 pozostałe ekipy z tej kategorii wiekowej: