Aktualności

PÓŁFINAŁ KSSE MLF W RUDZIE ŚLĄSKIEJ

6/02/2023 10:57

W Hali MOSiR im. Rudzkich Olimpijczyków w Rudzie Śląskiej odbył się turniej połfinałowy KSSE Młodzieżowej Ligi Futsalu, w którym o wejście do finału rywalizowały zespoły kategorii U12 i U10 z Podokręgów Śląskiego Związku Piłki Nożnej: Katowice, Tychy i Sosnowiec. Emocjonujące mecze obserwował Prezes Śl.ZPN Henryk Kula. 


Jako pierwsi na parkiet rudzkiej hali wybiegli zawodnicy z kategorii U12, którzy okazali się najlepsi w rozgrywkach eliminacyjnych prowadzonych od listopada 2022 roku w swoich Podokręgach. Do rywalizacji przystąpiły zespoły: Rozwój Katowice, SRS Orlik Ruda Śląska, Iskra Pszczyna, LKS Gardawice, Sarmacja Będzin i Górnik Sosnowiec. 

W pierwszym meczu fazy grupowej Orlik Ruda Śląska pokonał 4:0 Sarmację Będzin. Jako drudzy swoje futsalowe umiejętności zaprezentowali piłkarze Rozwoju i Górnika Sosnowiec. Katowiczanie wygrali 2:1. Później zmierzyły się zespoły z Będzina i Gardawic. Sarmacja pokonała rywali z LZS-u 2:0. Remisem 1:1 zakończyło się starcie młodzieży z Sosnowca i Pszczyny. Najwięcej bramek przyniósł jednak kolejny mecz, w którym aż 6:1 zawodnicy rudzkiego Orlika wygrali z zespołem z Gardawic. Fazę grupową kończyło spotkanie Rozwoju z Iskrą, po którym awans do rozstrzygającego meczu wywalczyli pszczynianie po wygranej 2:1. 

Tak przedstawiał się dorobek punktowy zespołów po fazie grupowej.

Grupa A U12: 

1. Orlik Ruda Śląska - 6 pkt, gole 10:1

2. Sarmacja Będzin - 3 pkt, gole 2:4

3. LKS Gardawice - 0 pkt, gole 1:10

Grupa B U12: 

1. Iskra Pszczyna - 4 pkt, gole 3:2

2. Rozwój Katowice - 3 pkt, gole 3:3

3. Górnik Sosnowiec - 1 pkt, gole 2:3

Świadomi stawki finałowej potyczki, która decydowała o przespustce do Turnieju finałowego w Tychach, młodzi adepci futsalu grali w niej z niezwykłym zaangażowaniem. Zespoły Orlika Ruda Śląska i Iskry Pszczyna nie odpuszczały do ostatnich sekund. Ale zwycięzca mógł być tylko jeden. Eksplozja radości zapanowała w zespole z Rudy Ślaskiej, po wygranej 2:1. Dodajmy, że Iskra postawiła Orlikowi trudne warunki i jej piłkarze mogli wrócić do domu z podniesionymi wysoko głowami. 

SRS Orlik Ruda Śląska U12 - Iskra Pszczyna U12 2:1. 

SRS Orlik Ruda Śląska grał w składzie: Kamil Holeksa, Igor Semeniuk, Wojciech Góźdź, Roni Biesiada, Piotr Bladowski, Wojciech Szala, Wiktor Ochman, Filip Zawiślak, Szymon Klyszcz. Trener: Aleksander Ślusarek. 

Iskra Pszczyna grała w składzie: Maksymilian Chroszcz, Jakub Mazur, Nikodem Michalski, Maksymilian Puchała, Mikołaj Szwedo, Szymon Stalmach, Szymon Zachara, Maksymilian Chybiorz. Trener: Szymon Furczyk. 

Po zakończeniu rywalizacji wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali nagrody od Śląskiego Związku Piłki Nożnej i Sponsora tytularnego Młodzieżowej Ligi Futsalu - Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Wręczyli je: Prezes Podokręgu Katowice Śl.ZPN Stefan Mleczko, Prezes Podokręgu Sosnowiec Śl.ZPN Józef Grząba, Członek Zarządu Śl.ZPN Teodor Wawoczny i Przewodniczący Komisji Futsalu Śl.ZPN Arkadiusz Grzywaczewski. 

Jako drudzy w niedzielne popołudnie do rywalizacji o awans do Turnieju Finałowego KSSE MLF, przystąpili w półfinale w Rudzie Śląskiej piłkarze kategorii U10. Eliminacje w trzech Podokręgach (Katowice, Tychy i Sosnowiec) wyłoniły zespoły: GKS Katowice, Gwiazda Ruda Śląska, Iskra Pszczyna, GKS Krupiński Suszec, Akademia 2012 Jaworzno i Orbita Bukowno. 

Pierwszy był mecz GKS-u Katowice z Orbitą Bukowno, który zakończył się wynikiem 0:3. Później swoje niemałe futsalowe umiejętności zaprezentowali gospodarze - Gwiazda Ruda Śląska, którzy zremisowali 1:1 z Akademią 2012 Jaworzno. Orbita Bukowno musiała przełknąć gorycz przegranej 0:1 z zespołem z Suszca. W kolejnym meczu zespół z Jaworzna przegał 1:4 z Iskrą Pszczyna. Natomiast spotkanie GKS-u Katowice z Krupińskim Suszec zakończyło się remisem 1:1. Ostatni mecz fazy grupowej przyniósł sporo bramek - Gwiazda wygrała 3:1 z Iskrą. 

Tak przedstawiał się dorobek punktowy zespołów po fazie grupowej.

Grupa A U10:

1. GKS Krupiński Suszec - 4 pkt, gole 2:1

2. Orbita Bukowno - 3 pkt, gole 3:1

3. GKS Katowice - 1 pkt, gole 1:4

Grupa B U10:

1. Gwiazda Ruda Śląska - 4 pkt, gole 4:2

2. Iskra Pszczyna - 3 pkt, gole 5:4

3. Akademia 2012 Jaworzno - 1 pkt, gole 2:5

W rozstrzygającym o awansie do finału meczu kategorii U10 zmierzyły się zespoły Gwiazdy Ruda Śląska i Krupińskiego Suszec. Gorący doping z widowni uskrzydlał piłkarzy obu drużyn, ale po upływie 20 minut, okrzyki radości dobiegały z drużyny z Rudy Śląskiej, która wygrała 2:1. Należy pochwalić młodych zawodników za serce pozostawione na parkiecie. 

 

Gwiazda Ruda Śląska - GKS Krupiński Suszec 2:1 

Gwiazda Ruda Śląska grała w składzie: Jan Wołkowycki, Antoni Chojecki, Aleks Baranowicz, Mikołaj Kurs, Dawid Macha, Szymon Ryszka, Tymon Hulok, Oliwier Gaczyński, Adrian Mordzak, Wojciech Sadowski, Kacper Białek. Trener: Wiktor Grzywaczewski. 

GKS Krupiński Suszec grał w składzie: Tymoteusz Biela, Tymon Nycz, Maciej Ksiądz, Michał Cichos, Jakub Dziurosz, Leon Tomczak, Franciszek Kumor, Kacper Danielewicz, Filip Danielewicz. Trener: Jarosław Warzecha. 

Podobnie jak starsi koledzy, po zakończeniu turnieju, zawodnicy kategorii U10 otzrymali nagrody. Wręczyli je: Prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryk Kula, Prezes Podokręgu Katowice Śl.ZPN Stefan Mleczko, Prezes Podokręgu Tychy Śl.ZPN Piotr Swoboda, Członek Zarządu Śl.ZPN Teodor Wawoczny i Przewodniczący Komisji Futsalu Śl.ZPN Arkadiusz Grzywaczewski. Nie zapomniano o trenerach zespołów oraz sędziach. Rozgrywki kategorii U10 sędziowała Anna Koczar, a kategorii U12 Cezary Chlebowski. 

Finałowy Turniej KSSE Młodzieżowej Ligi Futsalu o Puchar Prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej zostanie rozegrany 19 lutego w Tychach. Zmierzą się w nim najlepsze zespoły kategorii U12 i U10 wyłonione w czterech półfinałach strefowych rozgrywek. 

Galeria zdjęć z Półfinału KSSE MLF w Rudzie Śląskiej TUTAJ